Як позбутися прив’язаності до того, з ким вам не судилося бути разом

1. Насолоджуйтесь часом, проведеним разом
Коли ви проводите час із людиною, яку любите, але з якою немає перспектив стосунків, хочеться провести ще трішки часу… а потім ще… і ще… Проте зрештою це призведе до того, що ви почуєте остаточне й тверде «ні», і ваша біль не лише не зменшиться, а й посилиться. Натомість спробуйте цінувати кожну хвилину, проведену разом. Зосереджуючись на позитиві, ви створюєте гарні спогади. Краще згадувати хороше, ніж марно мучити себе думками про те, чого не буде.


2. Знайдіть хобі, яке відволікатиме
Коли ми безнадійно закохані, нам важко думати про щось інше. Замість того, щоб годинами перемелювати ситуацію в голові, займіться чимось цікавим. Нове захоплення допоможе відволіктись і менше думати про предмет ваших почуттів. Сконцентруйте свою енергію на чомусь іншому — це допоможе вам відпустити ситуацію й рухатися далі.


3. Контролюйте свої почуття
Ви можете бути хорошим другом для цієї людини. Будьте поруч, коли вас потребують, але не нав’язуйтесь. Навчіться тримати свої почуття під контролем і встановлювати межі. Якщо вам важко слухати розмови про її/його партнера — не слухайте. Поважайте себе.


4. Створіть систему підтримки
Оточіть себе друзями, не залишайтесь наодинці. Якщо ви закохані у свого найкращого друга, а шансів на стосунки немає, з часом ви можете почати його уникати, що лише посилить самотність. Не дозвольте цій людині бути вашим єдиним емоційним ресурсом. Нехай поруч будуть ті, хто вас розуміє.


5. Навчіться не думати про нього/неї постійно
Ви не зобов’язані бути одержимими об’єктом вашої любові 24/7. Коли ви з ним/нею — насолоджуйтесь, але в інших ситуаціях (робота, навчання, відпочинок) зосереджуйтесь на теперішньому моменті. Навчіться перемикати увагу.


6. Обмежте контакт для власного зцілення
Іноді серце не чує логіки, і тоді єдиний вихід — дистанціюватися. Якщо ви страждаєте вже місяцями або роками, можливо, час обмежити, а то й повністю припинити спілкування.

Як пише експерт Равід Йозеф:
«Припиніть контакти. Інакше ви лише вдаєте з себе «друзів», таємно сподіваючись на розвиток романтики».

Так, це важко. Але продовжуючи зустрічатись, ви щоразу зриваєте вже загоєні рани.


7. Зустрічайтеся з іншими людьми
Один із найкращих способів забути когось — розпочати нові знайомства. Але не порівнюйте нових людей з вашим «колишнім ідеалом». Це лише зашкодить вам і вашим потенційним стосункам. Приймайте людей такими, якими вони є, і дозвольте собі новий досвід.


8. Записуйте свої почуття
Соцмережі — не найкраще місце для глибоких емоцій. Замість цього ведіть щоденник. Пишіть чесно й відкрито, тільки для себе. Так ви зможете краще зрозуміти себе і свої переживання.


9. Поплачте в затишному куточку
Не робіть із цього звичку, але дайте собі право на смуток. Виділіть трохи часу, щоб побути наодинці з болем. І з кожним днем вам буде хотітися плакати все менше й менше.

Як каже консультантка Аманда Мейджор:
«Уникаючи смутку, ми не даємо собі шансу осмислити те, що сталося».


10. Розкажіть йому/їй про свої почуття
Чесна розмова може стати початком вашого зцілення. Але не очікуйте, що все зміниться, як у казці. Просто поділіться тим, що на душі, без ілюзій. Людина має право знати, що ви відчуваєте — і, можливо, разом вам буде легше впоратися.


Любов може принести як найвище щастя, так і найглибший біль.
Коли ви любите того, з ким не можете бути разом, здається, що світ руйнується. Але повірте, ці почуття — не унікальні, і ви не самотні. Навчіться проживати та відпускати їх — це набагато краще, ніж щодня помирати від того, що не має майбутнього.