Навіщо і коли потрібно обривати стрілки у часнику. Що можна з них приготувати

У літній сезон, починаючи з середини червня, випускаються у часнику квітконосні пагони. Він формує ці стрілки для отримання насіння, при цьому на їх утворення віддається чимало харчування з ґрунту, а це зменшує розмір головок.

Видалення стрілок: в який період краще

Квітконосні пагони прибирають, коли вони спірально закручуються і виростають в довжину приблизно на 10-15 см. Якщо зрізати їх на цьому етапі, то нові стрілки вже не встигнуть утворитися.

Як прибрати пагони правильно

Стрілки слід зрізати за допомогою ножиць, а також секатора, акуратно відщипнути або виламати руками, відступаючи від заснування один сантиметр. Пагони не можна смикати, інакше можуть пошкодитися самі рослини, а це вплине на подальший розвиток часнику. Робити процедуру краще з ранку, коли світить сонце, щоб зрізи швидко підсохли.

Всі стрілки відразу не прибирають, якщо хочуть залишити кілька пагонів на отримання насіння (бульбочок). Вибирають слабкі рослини з тонким стеблом, оскільки ці культури вже не дадуть великі головки.

Також по ним можна визначити, коли необхідно збирати врожай. Стрілки в цьому випадку закрутяться, а потім випростовується. Коробочки з насінням лопнуть і висипляться на землю. Це говорить про те, що на інших рослинах без пагонів цибулини часнику вже визріли.

Якщо зібрати врожай раніше або пізніше зазначених термінів, навряд чи часник буде добре зберігатися взимку.

Що роблять зі стрілок

Стрілки досвідчені господинь не викидають, а застосовують з користю. Їх можна тушкувати, смажити, робити приправу.

Представляємо рецепт смачної приправи

Що потрібно:

  • 2 столові ложки солі;
  • 3 столові ложки олії соняшникової;
  • 1,5 кг часникових стрілок.

Процес приготування

Потрібно вимити зелену масу і зрізати головки у пагонів. Потім слід пропустити стрілки за допомогою м’ясорубки, налити олію, насипати сіль, всі інгредієнти необхідно перемішати, потім залишити на просочення до ранку. Далі слід перекласти приготовлену суміш в баночку і помістити в холодильник. Її можна додавати при приготуванні перших, других страв.

Залишити відповідь