Подруга розповіла, як врятувати урожай полуниці від гнилі в дощовий сезон
У цьому році погода підносить нам численні сюрпризи: досить низька температура, вітри, зливи. У не надто сонячне і дощове літо особливо сильно страждають від гнилі, плісняви та борошнистої роси ягоди полуниці.
Холодні ночі і надлишок вологи провокують розвиток грибкових захворювань. На кущі псуються не тільки стиглі, але і зелені ягоди. Іноді навіть на квітках з’являються спори гнилі. Як зберегти врожай і боротися з цією проблемою зараз, коли вже дозріває полуниця, а хімічні препарати застосовувати не хочеться?
Профілактика гнилі
До догляду за полуницею слід підходити системно. Початківці садівники спочатку допускають гниття, а потім цікавляться, чим його лікувати.
Навесні, до появи листя, необхідно обробляти посадку бордоською рідиною (3% -вим). Це захистить рослини від більшості збудників хвороб. Це стосується не тільки полуниці / суниці садової. Точно так само необхідно обробляти смородину, яблуні, груші і т. д.

Використання біопрепаратів
Якщо з якихось причин ви не встигли обробити посадки до цвітіння або хочете використовувати тільки біопрепарати, то вам слід придбати «Фітоспорін», «Різоплан». Їх можна застосовувати зараз, під час дозрівання ягід, а хімічні препарати вже використовувати не можна.
Біопрепарати застосовують два рази на місяць. Після обприскування в їжу можна вживати ягоди через день-два, звичайно, попередньо ретельно помивши їх.
Не допускайте контакту ягід з ґрунтом
Для цього насипають мульчу з соломи або соснових голок під кущики полуниці. Досвідчені садівники використовують найнадійніший варіант — відразу висаджують полуницю на високу гряду під чорне агроволокно щільністю не менше 60 г / м2. У цьому випадку ягоди не стикаються з ґрунтом, кущ прекрасно висвітлюється з усіх боків сонцем. Ви можете в будь-який час підвести чорну плівку під полуницю, але після посадки така робота займе більше часу і відніме більше сил.
Якщо літо видалося дуже холодним і дощовим, то агрономи рекомендують повністю накрити ряди полуниці поліетиленовою (прозорою) плівкою, але при цьому необхідно з боків залишити отвори для провітрювання. Такий метод захисту від надмірної вологи підходить тільки для невеликих садових грядок.

Обробіть кущі перекисом водню
Найпростішим і безпечним засобом обробки полуниці від гниття поділилася зі мною сусідка. Це обприскування розчином перекису водню. Для цього необхідно розвести в літрі води 2 ложки (столові) 3% -й перекису водню. У запущених випадках, коли ягоди і листя сильно вражені гниллю, концентрацію перекису можна збільшити до 3 ложок.
Рано вранці або після заходу сонця рясно оббризкайте все листя і ягоди. Повторіть обробку через тиждень. Перекис водню не є небезпечним ні для людини, ні для бджіл. Ви можете збирати урожай в день обприскування.
Обробка йодом
Ще один варіант порятунку врожаю. Крім того що йод захищає від гниття і деяких інших захворювань, він є додатковим підживленням. При помірному ураженні гниллю вам буде потрібно ложка (столова) йоду на відро води. При сильному ураженні полуниці використовують 2 ложки йоду на таку ж кількість води. Обприскайте йодовим розчином листя, ягоди і землю навколо куща. Це безпечний і екологічний засіб, який можна застосовувати раз на тиждень
Від чого слід відмовитися під час дозрівання ягід?
Не рекомендується підживлювати рослини будь-якими добривами. Ягоди мають особливість накопичувати нітрати, значно погіршується їх смак. У цей період полуницю лише обприскують від хвороб. Зібравши урожай, ви можете внести добрива під корінь.
Ніколи не поливайте полуницю під час затяжних дощів. Особливо якщо з’явилися перші ознаки гнилі на ягодах. В цьому випадку полив і підживлення лише погіршать ситуацію. Описані в цьому матеріалі засоби можна застосовувати по черзі або використовувати один з них кожні 7 днів.