Щоб помідори не хворіли і давали добрий урожай, я завжди це кладу в лунки при посадці
Всі городники знають не з чуток, як важко вирощувати томатні культури, тому що вони відрізняються своєю примхливістю і тому потрібно застосування чималих зусиль. Томати часто страждають від шкідливих комах та різних хвороб. Також вони можуть негативно відреагувати на полив. Щоб отримати добрий урожай томатів, дачникам доводиться повозитися з ними.
Перше правило, якого повинні дотримуватися всі городники – це підходящий ґрунт для вирощування томатів. Для цього в грунт необхідно внести добрива ще восени і, потім, перекопати його перед настанням зими.

Перелік необхідних добавок:
- Фосфорні та калійні добрива, що розсипають на грядках, а потім закопують їх не глибоко.
- Вапно. Її використовують від підвищеної кислотності ґрунту, оскільки для цієї культури це неприпустимо.
- Послід птахів. Улюблена томатна підгодівля. Органіка, на яку багате дане добриво, необхідна томатам, коли вони формує зелену масу та міцний кущ. Добриво слід поширити по всій поверхні ґрунту та закопати на глибину лопати.
- Компост та зола . А це добриво необхідне в період цвітіння та формування плодів.
Важливі рекомендації перед вирощуванням томатів:
У період висаджування розсади не рекомендується використання мінеральних сумішей, оскільки вони характеризуються своєю сильною дією. А рослині, в цей період, необхідно спочатку набрати зелену масу і сформувати міцне коріння.
Навесні, коли здійснюється посадка томатів, добрива не вносять. Цю процедуру проводять восени, щоб усі необхідні компоненти встигли поширитися по всьому ґрунту.
Також за 24 години до пересадки розсади, ґрунт необхідно підгодувати розчином марганцю та дріжджів. Для цього розчиняємо 10 г дріжджів у відрі води і даємо добу постояти.
Спосіб застосування: одна склянка – одна лунка.
Ще в кожну лунку необхідно додавати по 100 грамів деревної золи, яка багата необхідним для рослин калієм.
Підживлення вносимо через 10 днів з моменту висадження розсади. Послід розчиняють у воді, дотримуючись пропорції 1:15.
До речі, лушпиння цибулі захищає томати від шкідливих комах. Її можна просто класти в лунки або приготувати спеціальний розчин, заливши лушпиння окропом (1:5) і настоявши протягом 10 годин. Такий спосіб допоможе уберегтися від грибкових захворювань.
А яєчна шкаралупа насичує ґрунт кальцієм.
Зверніть увагу: Починаючи з середини літа, формуються плоди, тому слід скоротити частоту поливу, щоб вони були налитими та міцними.