8 речей, які не слід розповідати людям

Якщо щось болить – мовчи…
Якщо ви товариська людина, вам, ймовірно, подобається розповідати про себе якомога більшій кількості людей. Але, як вважають експерти та люди, які вже на цьому обпеклися, не варто цього робити. Є речі, які слід тримати при собі з багатьох причин.

Чому багато людей зазнають невдач у всьому, що роблять? Психологи вважають, що іноді це відбувається просто тому, що вони не можуть тримати язика за зубами. Це звучить абсурдно, але це проста істина, у яку варто повірити.

Є деякі речі, які слід зберігати при собі й не розкривати їх нікому, окрім найближчих людей (а зазвичай до цієї категорії належать лише 1-2 особи).

Отже, ось 8 речей, про які не варто розповідати іншим:

1. Не діліться своїми проблемами

Ніколи не розповідайте про свої проблеми людям, особливо тим, кого не вважаєте близькими. Проблеми є у всіх. Але реальність така: 80% людей байдуже, а 20% навіть порадіють, що у вас не все гаразд. Лише мати та найближчий друг вислухають вас і щиро співчують.

2. Не розповідайте людям про свої слабкості

“Якщо щось болить – мовчи, інакше вдарять саме туди.” — Марина Цвєтаєва
Не всі люди мають добрі наміри. Більше того, дехто може використати вашу слабкість у власних інтересах. Сумно, але не всі бажають вам добра. Іноді люди можуть обернути вашу вразливість проти вас, навіть несвідомо.

Якщо ви хочете досягти успіху, навчіться сприймати свої слабкості як частину себе. Не розповідайте про них іншим, адже вони можуть стати зброєю у чиїхось руках.

3. Подробиці про ваше особисте життя

Щастя любить тишу.
Людям завжди цікаво дізнатися про ваше особисте життя, але нічого доброго з цього не виходить. Тримайте певні аспекти свого життя в секреті, не діліться подробицями стосунків.

“Ніколи не говори другові того, що не повинен знати ворог. Ти ще не знаєш, скільки триватиме ваша дружба.” — Конфуцій

4. Проблеми в сім’ї

У кожній родині є проблеми – ідеальних сімей не існує. Але це точно не те, про що слід розповідати стороннім.

По-перше, ваші близькі не хотіли б, щоб ви виносили особисті справи на загальний огляд.
По-друге, інформація може перекручуватися, обростати плітками й повернутися до вас у спотвореному вигляді.

Завжди краще вирішувати сімейні питання всередині родини, а не виносити їх на публіку.

5. Добрі справи

Ваші добрі вчинки теж мають залишатися в секреті.
Допомагати іншим – це чудово, але не варто робити з цього новину.

Те саме стосується і ваших досягнень. Ми всі щодня стикаємося з труднощами, але не варто хвалитися своїми перемогами. Якщо ви шукаєте похвали, то ризикуєте здатися пихатим хвальком.

Якщо ви постійно говорите про те, як стараєтесь бути хорошою людиною, це руйнує відчуття щирості ваших намірів.

6. Не розповідайте про свої великі плани

Ваш наступний крок – це ваш наступний прорив. Ви на шляху до успіху й не можете дозволити собі зробити ту ж помилку – розповісти про все завчасно.

Якщо ви триматимете свої цілі в таємниці, у вас буде більше шансів їх досягти. Дослідження показують, що розповіді про свої плани викликають у мозку викид ендорфінів, через що він починає “вірити”, що мети вже досягнуто. В результаті мотивація знижується, і ви менше докладаєте зусиль.

“Якщо хочеш розсмішити Бога – розкажи йому про свої плани.” — Вуді Аллен