Мудрість предків: про що не можна розповідати стороннім людям

Ми щодня спілкуємося з людьми. І не лише з найближчими. Розповідаємо про свої успіхи, переживання, невдачі. Ділимося радістю і болем. Однак наші предки вважали, що не кожною думкою чи ідеєю варто ділитися однаково охоче. І ось чому…

Життєві плани та найближчі завдання

Не варто розповідати направо й наліво про те, що плануєте. Спочатку потрібно чогось досягти, а вже потім хвалитися зробленим (або отриманим від долі у дар). Заздрість і критика не сплять – вони уважно спостерігають за хвальками та надто самовпевненими людьми.

«Знаючі» люди не втратять нагоди постійно давати вам «правильні» поради, втручаючись у ваші справи, збиваючи вас з пантелику, дратуючи і заважаючи, відбираючи дорогоцінний час, який ви могли б витратити на роботу чи відпочинок. Коли вам говорять під руку, критикують, тиснуть на вас, переконуючи у вашій неправоті, досягти власної мрії – саме в тому вигляді, в якому вона належить вам, – значно складніше.

Вчинки заради добра для інших

Мудрість світу в тому, що, отримавши добро, варто розповісти про добрий вчинок і чесноту людини, яка його зробила, а про власне добре діяння краще скромно промовчати. Коли ми хвалимо інших за їхню доброту – ми робимо це від душі, а коли творимо добро самі – служимо Всесвіту, примножуючи кількість світла в ньому. І це ж добро повертається нам самим. Минеться час, і наші вчинки принесуть плоди, які стануть очевидними для всіх – навіть без самовихваляння.

Обмеження, надмірності та подолання труднощів

Вони необхідні для розвитку душі й зростання. Але ними не варто хизуватися – наприклад, у деталях розповідати всім, як ви вдосконалюєте знання іноземних мов, приводите до ладу своє тіло за допомогою дієт чи спорту.

Деякі жертви потрібні для досягнення виключно особистих цілей, і немає потреби, щоб про них знали всі довкола. А ось уже досягнутими результатами ділитися варто – скажімо, отриманням нової роботи чи перемогою над хворобою. Це може надихнути інших повірити у власні сили.

Авторські проєкти

Якщо ви створили щось унікальне чи придумали новий спосіб зберегти здоров’я, досягти бажаного в роботі або отримати фінансову стабільність, не поспішайте розповідати про це всім підряд.

Ваші напрацювання можуть стати джерелом збагачення для заздрісників і ділків. До того ж немає гарантії, що ваші методи будуть ефективними для інших.

Життєві успіхи

Звісно, вони не зможуть довго залишатися таємницею для колег чи сусідів. Але варто остерігатися тих, хто позаздрить, а не щиро зрадіє за вас. Не кожен здатний приймати чужі перемоги з повагою та захопленням.

Невдачі

Про свої поразки та невдачі краще взагалі мовчати. Адже не обійтися без пліток за спиною та єхидних коментарів від недоброзичливців, а це може серйозно похитнути вашу енергетику. Краще витратити цей час на аналіз помилок і швидке відновлення рівноваги.

Особисті та сімейні проблеми

Оточенню не потрібно знати про ваші сварки з рідними або про те, що хтось образив вас. Такі ситуації слід вирішувати самостійно – особисті проблеми легше владнати без стороннього втручання. «Виносити сміття з хати» – не на добро, а лише на шкоду репутації. Іншими словами, це може стати приводом для безпідставних пліток і вигадок.

Чужі таємниці

Не беріть на себе тягар знань про чужі секрети – це відповідальність, яка може лягти на ваші плечі непосильним тягарем. Але якщо вам довірили таємницю – збережіть її.