10 фактів про себе, які слід тримати в секреті

Від кількості статевих партнерів до візитів до психолога — розбираємося, які факти можуть стати зброєю проти вас чи засобом маніпуляції в умілих руках (іноді навіть найближчих людей).
1. Зарплата та доходи
Про те, скільки ви отримуєте і скільки платите податків, має знати лише бухгалтерія вашої компанії та податковий інспектор. Решті озвучувати точні суми необов’язково. Досить простої загальної фрази: “На життя вистачає”. Адже якщо ви оголосите точні цифри, то між вами та співрозмовником може виникнути неприємна напруга. За умови, що ви заробляєте більше, буде неприємно йому, у зворотному випадку — вам.
Ці почуття дуже погіршують якість спілкування. Єдиний виняток можуть складати колеги, з якими ви працюєте не перший рік. Від них ви нічого не приховаєте як мінімум тому, що у вас спільне керівництво. Але в такому разі немає нічого кримінального
2. Плани та мрії
Ділитись планами і мріями можна тільки з тими людьми, які вищі за вас на соціальній драбині, і тими, хто досяг серйозних висот у своїй галузі. Якщо ви хочете заробити мільйон і, як вам здається, знаєте спосіб досягнення мети, розповісти про це можна людині, яка заробляє щонайменше у 10 разів більше, ніж ви. У чому секрет?
Багата людина зможе дати вам слушну пораду і надихатиме вас на підкорення нових вершин. А ось з рештою людей обговорювати такі теми потрібно з обережністю, а краще взагалі не обговорювати. Справа в тому, що рівні вам за соціальним статусом люди або ті, хто бідніший за вас, нічого ділового не порадять. Мало того, постараються відговорити чи ще гірше, посіють у вас плоди зневіри в собі та свої власні сили. Тим самим потягнувши вас психологічно і морально вниз. Навіть якщо це близькі та рідні люди, незважаючи на їх здавалося б добрі наміри, спрацюють негативно для вас.
Це стосується й любовних справ. Якщо хочете одружитися, і у вас є на прикметі чоловік, який кличе вас під вінець, розлученим подругам про це розповідати краще не варто. Окрім образ на адресу чоловіків та заяв про те, що «всі мужики — козли», ви нічого хорошого від них, як правило, не почуєте. Такі люди можуть лише культивувати страх, недовіру та проблеми, які потім неодмінно виявляться і у вас.
3. Секрети краси
Якщо жінка виглядає чудово і молодо, її починають атакувати розпитуваннями: «А де? А як? А який пластичний хірург чи косметолог? А який диво-крем? Звісно, лише вам вирішувати, чи варто ділитися такою інформацією. Для когось це не проблема, а хтось переживатиме. Ви можете розповісти лише перевіреним подругам, скинувши їм контакти добрих фахівців. Але малознайомим людям розкривати таємниці краси та привабливості не треба. І тим більше говорити про це чоловікам. По-перше, вони мало що розуміють у б’юті-індустрії. А по-друге, закоханий хлопець навіть не помітить якихось трансформацій.
4. Фізичне та психічне здоров’я
Звичайно, про застуду та грип розповісти можна. Їхні симптоми не приховаєш навіть при телефонній розмові. Якщо ви носите окуляри, зрозуміло, що є певні проблеми із зором. Але про серйозні діагнози краще промовчати. Людська жалість часто буває згубною, а деякі жартівники обов’язково скористаються такою інформацією. Також не слід розповідати всім поспіль, що ви зверталися до психолога чи відвідували сеанси психотерапевта. Про це повинні знати лише найближчі люди. А ось решта нехай залишаються у святому невіданні щодо ваших нервів.
5. Інтимне життя
Це досить педантична тема, і кожна жінка сама вирішує, розповідати чи ні про те, з ким вона спить. Зрозуміло, чоловіки не мають ілюзій щодо жінок. Але вашому новому знайомому необов’язково знати, що у вас тільки минулого тижня було п’ять побачень і два нових статевих партнери. Ще більшу стійкість варто проявити, коли вас допитуватимуть щодо кількості колишніх коханих. Ірина Аллегрова давно розставила все на місця: «Хто в нас не перший, той у нас другий». Тож дотримуйтесь цієї версії. Адже невідомо, наскільки ваш обранець ревнивий.
6. Негатив та страхи
Навіть якщо ви дико боїтеся павуків чи запізнень, не варто розкривати цей секрет малознайомим людям. Так само, як і розповідати про проблеми в сім’ї. Колегам можна описати ваше особисте життя загалом. Але зливати на них негативні емоції після сварки з коханим – табу. Так ви можете уславитися великим скиглієм і дати серйозні аргументи проти себе. Вашими страхами легко скористається якийсь умілий маніпулятор. Залишіть розповіді про проблеми і фобії своїм подругам, що розуміють, але найкраще зверніться до психотерапевта. У цьому випадку, ваша особиста інформація не стане надбанням громадськості.
7. Добрі справи
“Зробив добро – кидай його у воду!” – принцип, який варто взяти на озброєння, якщо ви займаєтеся благодійністю. Не варто випинати цей факт і робити його надбанням громадськості. Добрі справи люблять тишу. Ті, хто дійсно хоче допомогти, не кричатиме про це на кожному розі. Тож якщо ви відкрито говорите про благодійність та пожертвування, значить, ловите хайп.
8. Відносини
Зрозуміло, коли у вас запаморочливий роман чи чудове сімейне життя, то хочеться ділитися щастям з усім світом. І не просто в загальних рисах, а в подробицях, деталях і фотографіях в соцмережах. Але що ви цим доведете? Нічого. Ну, щасливі, ну і чудово. По суті, ви йдете на поводу у модних блогерів, які піарять кожну частинку свого особистого життя. Але вони знають, як упоратися з потоком хейтерів та заздрістю, а ви — ні. Так що постарайтеся не надто вдаватися до подробиць стосунків вашої пари
9. Великі покупки та нерухомість
Ви вирішили купити машину та зробили це? Відмінно, але не варто одразу повідомляти про це всіх підписників у соцмережах чи хвалитися колегам. Така радість легко обернеться заздрістю. І це почуття штовхає деяких окремих особин на порушення закону. Так що менше світіть місце паркування нового автомобіля, розташування власної квартири або приміського будинку. Злодії, шахраї та заздрісники вміють черпати інформацію із соціальних мереж або невимкненого робочого комп’ютера. Саме тому забороніть собі зберігати на робочому ноутбуці особисті фотографії.
10. Чужі таємниці та секрети
Самі розумієте, що якщо вам довірили секрет, ви повинні стати йому могилою. Далі вас ці відомості вийти не повинні. Довіра – штука тендітна. Її можна зруйнувати одним словом чи одним виданим секретом. Тому не беріть на себе сміливість зберігати чужий секрет, якщо легко можете його зрадити іншому. Краще відразу ж відмовтеся від цього почесного обов’язку.