Тісто – знахідка: рецепт дуже пухких і ніжних пиріжків з картоплею на сковороді – без дріжджів і зайвої мороки
Смажені пиріжки може й не найкорисніша страва, але яка ж вона смачна! Іноді може побалувати себе та своїх рідних цим смаколиком. Якщо ви не хочете заморочуватися з дріжджовим тістом для пиріжків, спробуйте приготувати тісто на кефірі. Цей рецепт дуже вдалий. Тісто виходить пухким, повітряним і дуже ніжним, а начинки багато і вона смачна.
Необхідні інгредієнти:
для тіста:
- борошно – 650 г;
- цукор – 1 с.л;
- сіль – 0,5 ч.л;
- олія – 4 ст.л;
- кефір – 400 мл;
- яйця – 2 шт;
- сода – 1 ч.л
Для начинки:
- картопля – 700 г;
- цибуля – 1 шт;
- кріп – 1 пучок;
- олія для смаження.
Спосіб приготування:
Спочатку приготуємо начинку. Для цього картоплю очищаємо і відварюємо в підсоленій воді до готовності. Рідину зливаємо, а картоплю переминаємо у пюре. До пюре додаємо обсмажену цибулю. Її попередньо потрібно нарізати дрібним кубиком і обсмажити на суміші вершкового масла та олії. Також до пюре додаємо нарізаний кріп і все ретельно перемішуємо. Начинка готова.
Для приготування тіста у глибоку миску вливаємо ледь теплий кефір. Додаємо до нього яйця, олію, сіль, цукор та соду. Збиваємо вінчиком до однорідності. Поступово вводимо просіяне борошно. Спочатку замішуємо вінчиком, а потім руками. Тісто має вийти м’яким, еластичним і не липнути до рук.
![Тісто – знахідка: рецепт дуже пухких і ніжних пиріжків з картоплею на сковороді – без дріжджів і зайвої мороки](https://info-life.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/d182d196d181d182d0be-d0b7d0bdd0b0d185d196d0b4d0bad0b0-d180d0b5d186d0b5d0bfd182-d0b4d183d0b6d0b5-d0bfd183d185d0bad0b8d185-d196.jpg)
З готового тіста і начинки формуємо пиріжки. Краї потрібно добре защіпувати. Обсмажуємо пиріжки у великій кількості розпеченої олії. Смажити потрібно з двох сторін до золотистості.
![Рецепт вдалого тіста на кефірі для пиріжків з картоплею](https://info-life.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/d182d196d181d182d0be-d0b7d0bdd0b0d185d196d0b4d0bad0b0-d180d0b5d186d0b5d0bfd182-d0b4d183d0b6d0b5-d0bfd183d185d0bad0b8d185-d196.png)
Виймаємо пиріжки на паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир.
Такі пиріжки добре смакують як в гарячому, так і в холодному вигляді.
Смачного!