Якщо хочеться смачненького до чаю, смажу нашвидкуруч пончики: завжди виходять пухкенькі й м’якенькі
Вам знадобиться:
- 300 мл молока;
- 50 мл води;
- 1 ч.лож. солі;
- 3 ст.лож. цукру;
- 6 г сухих дріжджів;
- 2 яйця;
- 650 г борошна;
- 80 г вершкового масла;
- 300 мл олії.
Щоб приготувати пончики, налийте у глибоку миску підігріті молоко та воду. Всипте сіль, цукор та сухі дріжджі. Вбийте яйця й ретельно перемішайте масу вінчиком. Борошно просійте й додавайте у яєчно-молочну суміш невеликими порціями, щоразу ретельно перемішуючи тісто.
![Якщо хочеться смачненького до чаю, смажу нашвидкуруч пончики: завжди виходять пухкенькі й м'якенькі](https://info-life.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/d18fd0bad189d0be-d185d0bed187d0b5d182d18cd181d18f-d181d0bcd0b0d187d0bdd0b5d0bdd18cd0bad0bed0b3d0be-d0b4d0be-d187d0b0d18e-d181d0bcd0b0.jpg)
Коли маса стане густою, змішуйте її вже не вінчиком, а силіконовою лопаткою. Вершкове масло дістаньте з холодильника завчасно, щоб воно стало м’якеньким. Додайте його в суміш. Приступайте до замішування тіста руками.
Викладіть на робочу поверхню, присипану борошном, і місіть близько 5 хвилин. Тісто виходить гладеньким, еластичним і не липне до рук. Покладіть ковбик у миску. Верх змастіть олією.
![Якщо хочеться смачненького до чаю, смажу нашвидкуруч пончики: завжди виходять пухкенькі й м'якенькі](https://info-life.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/d18fd0bad189d0be-d185d0bed187d0b5d182d18cd181d18f-d181d0bcd0b0d187d0bdd0b5d0bdd18cd0bad0bed0b3d0be-d0b4d0be-d187d0b0d18e-d181d0bcd0b0-1.jpg)
Накрийте харчовою плівкою і прикрийте рушником. Поставте в тепле місце на 2 години. Після цього розділіть ковбик на 2 рівні частину. Кожну з них скачайте товстенькою ковбаскою і поріжте на 10 однакових шматочків.
![Якщо хочеться смачненького до чаю, смажу нашвидкуруч пончики: завжди виходять пухкенькі й м'якенькі](https://info-life.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/d18fd0bad189d0be-d185d0bed187d0b5d182d18cd181d18f-d181d0bcd0b0d187d0bdd0b5d0bdd18cd0bad0bed0b3d0be-d0b4d0be-d187d0b0d18e-d181d0bcd0b0-2.jpg)
Сформуйте з кожного шматочка кульку. Викладіть вироби на дошку, накрийте харчовою плівкою. Витримайте 20 хвилин. Сформуйте пончики, зробивши в середині кульки отвір пальцем.
Смажте на середньому вогні у великій кількості олії. Коли з одного боку підрум’яняться, переверніть на інший. Вони мають набути золотавого відтінку. Викладайте готові вироби на паперовий рушник. Коли прохолонуть повністю, присипте цукровою пудрою.